Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Aktivity školy

Školský rok 2021/2022

Kultúrne programy a aktivity školy:

September

Šarkaniáda a jesenné súťaže v prírode – implementácia prierezovej témy: „Ochrana človeka a prírody.“

Zbieranie listov a niektorých druhov rastlín na vytvorenie školského herbára- environmentálne zameranie.

Beseda o drogách na tému: „Čo prináša droga“s príslušníkmi policajného zboru v Sečovciach  a psychológmi z CPPPaP v Trebišove,   na ktorej   žiakom  predstavili  pojem  droga,  druhy drog, ich   negatívny dopad na ľudské zdravie a spoločnosť.

Zapojenie sa do projektu:  „Záložka pre školy“-  na tému: „ Detské rozprávky“

Október: Mesiac úcty k starším“. Príprava kultúrneho programu pre starších     obyvateľov obce – z dôvodu pandémie sa neuskutočnilo.

Týždeň zdravej výživy.

November:

Beseda na tému slušného správania sa.

Aktivity na tému: „Prírodné zdroje“.   Spotreba a šetrenie elektrickej energie.     Didaktické hry zamerané na rozvoj enviromentálnej výchovy z dôvodu pandémie len v rámci tried.

Environmentálna výtvarná súťaž spoločnosti Fúra na tému: „Odpad v našej obci očami detí“

December: Mikuláš – estetizácia školských priestorov zimnou, mikulášskou a vianočnou tematikou. Návšteva Mikuláša individuálne v rámci tried.

Vianoce .Výroba ikebany, vianočné dekorácie.

Zimné hry v prírode. Vychádzka do lesa zameraná na pozorovanie zimnej prírody a starostlivosti o zvieratká.

Január:

Divadelné predstavenia detských kočovných divadiel „Portál“ a „Na doske“- zrušené z pandemických dôvodov.

Školský karneval- neuskutočnil sa z dôvodov pandémie.

Február:

Návšteva materskej školy- účasť prvákov na otvorenej hodine v MŠ- neuskutočnená z pandemických dôvodov.

Marec:

Čítanie matiek deťom- zapojenie rodičov do triedneho čítania pre deti pod názvom: „Rozprávky pre deti“.

Týždeň hlasného čítania

Apríl-Máj:

22. apríl- „Deň Zeme“- čistenie obce a okolia školy, zbieranie odpadkov.

Stavanie mája v areáli školy- zachovávanie ľudových tradícií.

„Deň matiek“-  prezentácia kultúrneho programu a príprava darčekových predmetov pre mamičky- neuskutočnené z dôvodu pandémie.

Otvorená hodina  v 1. ročníku pre deti z materskej školy.

Jún:

MDD- „Zábavný deň “- športové , vedomostné a dopravné  súťaže na školskom ihrisku .

• Základná škola Bačkov
    Lesná 55, 076 61 Bačkov